Posadzki maszynowe i przemysłowe w Bydgoszczy

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Wylewka przemysłowa

Posadzki maszynowe to jeden z najbardziej popularnych sposobów wykańczania podłoża w procesie wznoszenia budynku, co wynika z licznych zalet takiego rozwiązania. Głównym profitem jest tutaj relatywnie niska cena w zestawieniu z jakością, którą otrzymujemy. Dlatego też wylewki maszynowe cieszą się dużym zainteresowaniem klientów, w tym deweloperów inwestujących w budowę mieszkań. W dalszej części tekstu prezentujemy krótką charakterystykę posadzek wykonywanych maszynowo i wskazujemy, dlaczego doskonale nadają się one jako podłoże pomieszczeń w blokach.

Posadzki maszynowe w blokach

posadzki przemysłowe Bydgoszcz
maszynowe wylewanie posadzek
maszynowe wylewanie posadzek
wylewki betonowe

Czym są posadzki maszynowe?

Posadzka maszynowa to rodzaj podkładu podłogowego, jaki wykonuje się przy użyciu specjalnego agregatu na etapie tzw. stanu surowego zamkniętego, kiedy budynek nie spełnia jeszcze warunków, które pozwalałyby w nim zamieszkać.

Przed przystąpieniem do robót należy najpierw dokonać precyzyjnych pomiarów powierzchni we wszystkich pomieszczeniach. Istotny wpływ na przebieg dalszych prac ma również wylanie warstwy wyrównującej. Po jej zaschnięciu kładzie się izolację zabezpieczającą przed wilgocią oraz zbrojenia posadzki. Te ostatnie mają zapewnić większą wytrzymałość wylewki. Dopiero potem wykonuje się jej warstwę finalną, wykorzystując do tego urządzenie zwane miksokretem. Umożliwia ono dokładne wymieszanie zaprawy, która za pomocą węża jest następnie rozprowadzana na uzbrojonym podłożu. Mechaniczne czynności zacierania i szlifowania, jakie mają miejsce na samym końcu, powodują że zaprawa staje się lepiej ubita, a powierzchnia wyróżnia się idealną równością. Najpopularniejsze w kategorii posadzek maszynowych są wylewki betonowe, które nadają się nie tylko do wyrównywania gruntu, ale także stropu. Cechuje je bowiem wysoka wytrzymałość i przystępna cena, co czyni z nich produkt wyjątkowo ekonomiczny.

 

Posadzki maszynowe – praktyczne rozwiązanie dla bloków mieszkalnych

To właśnie czynnik ekonomiczny skłania inwestorów do wyboru wylewek maszynowych jako materiału podkładowego pod podłogę. Co jednak najważniejsze, aspekt finansowy nie wpływa ujemnie na parametr jakości. Ma to szczególne znaczenie w budownictwie wielomieszkaniowym. Posadzki maszynowe w blokach muszą bowiem z różnych względów być wykonane z wysokojakościowego tworzywa. Wiąże się to nie tylko z dużą częstotliwością użytkowania klatek schodowych, ale wynika też z potrzeb technologicznych występujących w obrębie samych mieszkań.

 

Po pierwsze, podkład podłogowy w pomieszczeniu powinien być bardzo trwały i idealnie równy, z uwagi na wierzchnią warstwę wykończeniową, która zostanie nałożona na posadzkę. Niezależnie czy będą to płytki, panele, deski, czy wykładzina, efekt końcowy będzie w dużym stopniu zależny od dobrze wykonanej wylewki.

 

Inna kwestia to wykorzystanie wylewki maszynowej do zakrycia instalacji ogrzewania podłogowego. Po zaschnięciu musi ona szczelnie pokrywać rurki, tworząc perfekcyjnie gładką powierzchnię. Dlatego też decydując się na taki system nagrzewania konieczne jest zastosowanie wylewki najwyższej jakości, która cechuje się dobrym przewodnictwem cieplnym wyrażonym współczynnikiem lambda o symbolu λ. Im jego wartość jest większa, tym podłoga szybciej się nagrzewa i dłużej kumuluje ciepło. Prawidłowość ta rzutuje na mniejsze zużycie energii cieplnej, co znajduje odzwierciedlenie w niższych rachunkach za ogrzewanie. Ponadto posadzka maszynowa ma za zadanie chronić rurki grzewcze przed uszkodzeniami mechanicznymi, stąd też tak ważna jest jej odpowiednia wytrzymałość.

 

Osoby zainteresowane rozwiązaniem, jakim są posadzki maszynowe w blokach, czy innych budynkach lub obiektach zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!

 

Marketing Internetowy

Projekt i wykonanie: