Posadzki maszynowe i przemysłowe w Bydgoszczy

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Wylewka przemysłowa

Ważnym etapem prac budowlanych wewnątrz budynku przed oddaniem go do użytkowania są  czynności związane z wykańczaniem podłoża. Solidny podkład, na jakim zostanie zamontowana warstwa końcowa, ma fundamentalne znaczenie dla trwałości i wytrzymałości całej konstrukcji. Warto zatem zdecydować się na takie technologie, które dadzą gwarancję, że nasza podłoga przetrwa w dobrym stanie przez wiele lat. Jednym ze sprawdzonych rozwiązań są posadzki maszynowe w lokalach usługowych, a zwłaszcza najbardziej popularne z nich - wylewki betonowe. Wyróżniają się one dużą odpornością na uszkodzenia i relatywnie niską ceną, co sprawia że są bardzo często wykorzystywane w budownictwie.

Posadzki maszynowe w lokalach usługowych

posadzki przemysłowe Bydgoszcz
maszynowe wylewanie posadzek
maszynowe wylewanie posadzek
wylewki betonowe

Czym są posadzki maszynowe w lokalach usługowych i jak się je wykonuje?

Posadzki wykonywane maszynowo pełnią rolę podkładu podłogowego, jaki wykonuje się na etapie wznoszenia budynku, zanim zostanie oddany do użytkowania. Powstają one przy użyciu specjalnego agregatu, jakim jest miksokret. To zaawansowane technologicznie urządzenie, które wydatnie przyśpiesza przebieg prac i wpływa na obniżenie kosztów usługi, dzięki czemu oferta wykonawcy dysponującego takim sprzętem jest dla klienta bardziej konkurencyjna. Przed nałożeniem właściwej warstwy wylewki należy dokonać dokładnych pomiarów wykańczanej powierzchni i dobrze przygotować podłoże. Istotnym elementem całości robót, od którego w dużym stopniu zależy efekt końcowy, jest wylanie warstwy wyrównującej. Nie mniejsze znaczenie ma również położenie izolacji przeciw wilgoci oraz uzbrojenia, które ma stanowić wzmocnienie pod wylewkę. Po rozprowadzeniu zaprawy na podłożu wykonuje się jeszcze jej mechaniczne zacieranie i szlifowanie, w celu uzyskania większej gęstości materiału i idealnie równej powierzchni.

 

Posadzki maszynowe w lokalach usługowych to funkcjonalne rozwiązanie

Każda posadzka pełni przede wszystkim funkcję użytkową. Niezależnie od tego, jaki materiał zostanie zastosowany jako wierzchnia warstwa wykańczająca podłogę (płytki ceramiczne, panele, drewniane deski, czy wykładzina PCV), efekt finalny będzie w znacznym stopniu zależeć od prawidłowo wykonanej wylewki. Dlatego też warto wybierać produkty budowlane najwyższej jakości, które z racji ponadprzeciętnej wytrzymałości i żywotności doskonale nadają się jako podkład podłogowy. Ma to istotne znaczenie w miejscach użyteczności publicznej, takich jak obiekty handlowe, lokale usługowe, hotele, czy pensjonaty, gdzie posadzka podlega wzmożonemu użytkowaniu, będąc wystawiona na oddziaływanie wielu niesprzyjających czynników. W niektórych zakład usługowych podłoga może być szczególnie narażona na nadmierne obciążenia, co wymaga nie tylko trwałego tworzywa do położenia warstwy wierzchniej, ale również solidnej podbudowy. I tu doskonale sprawdzają się wylewki betonowe. Korzystny stosunek jakości do ceny to główny argument skłaniający inwestorów do wyboru takiego rozwiązania.

 

Decydując się na rodzaj wylewki pod wykończenie podłogi powinno się także uwzględnić, czy w lokalu planowana jest instalacja ogrzewania podłogowego. Jeśli tak, to wylewka musi być wykonana z bardzo wysokiej jakości materiału, aby szczelnie zakrywała rurki grzewcze, chroniąc je przed ewentualnym uszkodzeniem. Ponadto musi się ona cechować wysokim współczynnikiem przewodzenia ciepła λ. Im większa wartość tego parametru, tym lepiej, ponieważ podłoga będzie się szybciej nagrzewała i dłużej utrzymywała ciepło.

 

Posadzki maszynowe w lokalach usługowych, sklepach, budynkach mieszkalnych i innych obiektach budowlanych to przedsięwzięcie, którego wykonawstwem zajmują się profesjonalne firmy. Profibud od kilkunastu lat realizuje tego rodzaju inwestycje, gwarantując wysoką jakość świadczonych usług. Pomimo sporego doświadczenia w branży, ciągle rozwijamy swoją wiedzę i umiejętności, by móc zaspokoić oczekiwania każdego klienta!

 

Marketing Internetowy

Projekt i wykonanie: